25-lat Klubu Tenisowego Return

Wczoraj (12 października) na hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się uroczysta gala jubileuszu Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego Return.

Klub Tenisowy „Return” powstał 30 grudnia 1993 r. z inicjatywy redaktora Janusza Kawałko. Dziś „Return” dysponuje siedmioma oświetlonymi kortami z trybunami i domkiem klubowym. Szkolenie w „Returnie” prowadzone jest w 12 grupach. Kadrę szkoleniową stanowi 4 trenerów: Czesław Czerniecki, Artur Zawiślak, Artur Orłowski i Urszula Kawałko. Od początku istnienia klub był organizatorem wielu imprez, m.in. Tenisowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy, Mistrzostw Polski Juniorów, Tenisowego Pucharu Polski Dziennikarzy Radiowych i Telewizyjnych, turnieju „Z Rakietą do Europy”, tenisowego Pucharu NIBCO, turniejów dla lekarzy, prawników, nauczycieli i energetyków. W trosce o zachowanie pamięci o zmarłych tragicznie zawodniczkach i członkach Klubu „Return” organizuje OTK – Memoriał Martynki Schütz i Zuzanki Teresińskiej oraz Tenisowy Turniej Lekarzy – Memoriał Tomasza Teresińskiego. W rankingu PZT klub cyklicznie znajduje się w gronie 50 najlepszych w kraju, a na Lubelszczyźnie w pierwszej trójce. Wśród wszystkich klubów miasta Zamość „Return” plasuje się na 4 pozycji. W 1997 r. w rankingu UKFiT „Return” zajął zaś 12 miejsce w Polsce.

„Return” to klub rodzinny i wielopokoleniowy. Jest to także stowarzyszenie ludzi otwartych i przyjaznych sobie. Działalność „Returnu” dostrzegana i wysoko oceniana jest przez samorządowe władze Zamościa, a także przez Polski Związek Tenisowy w Warszawie. Podczas wizyty w klubie w 1997 r. redaktor Bogdan Tomaszewski, wybitny znawca i propagator tenisa, w kronice klubu napisał: „Dziękuję za zaproszenie do Klubu „Return”. Jest tu piękniej i serdeczniej niż w największych klubach w Polsce. To zasługa pięknych, dzielnych ludzi – tenisistów prawdziwych”.

Aktualnie w Zarządzie Klubu znajdują się:
Prezes Zarządu: Jacek Podkościelny
Wiceprezes: Artur Zawiślak
Wiceprezes: Jan Papierz
Skarbnik: Małgorzata Rozsypał- Gawliczek
Sekretarz: Przemysław Gorzko
Członkowie: Piotr Podkościelny, Jerzy Pędzierski,  Aleksander Błądek.

Podczas wczorajszej uroczystości wręczono podziękowania za wkład funkcjonowania i powstanie Klubu otrzymały wszystkie instytucje wspierające, sędziowie, działacze i zawodnicy. Inicjator powstania Klubu i pierwszy szkoleniowiec czyli Janusz Kawałko otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Zamość medal „Zasłużony dla Zamościa”.
Na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek okolicznościowym tortem.

Zapraszamy do obejrzenia wideo- i fotorelacji

25-lat Klubu Tenisowego Return

25-lat Klubu Tenisowego Return.(12 października) na hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się uroczysta gala jubileuszu Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego Return.

Opublikowany przez Życie Zamościa Sobota, 13 października 2018

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *