23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM – inauguracja

SACROFILM to Kino nastawione na odkrywanie sacrum. W ramach tego przeglądu filmowego, podejmowane są próby nawiązania dialogu między religiami monoteistycznymi – judaizmem, chrześcijaństwem i islamem. Festiwal nie jest skierowany wyłącznie do ludzi wierzących czy związanych z kościołem – jest otwarty dla szerokiej publiczności.

Myślą przewodnią tegorocznej  23. edycji Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. jest prawda. W tym roku w programie wydarzenia zadebiutuje propozycja filmowa dla najmłodszej widowni „Aureola od Stanisława do Karola”, a także film dla młodzieży „Sprawa Chrystusa”. Wśród zaproszonych gości będą: Krzysztof Zanussi, ks. prof. Marek Lis, Piotr Kotowski, o. Marek Kotyński, Łukasz Kot oraz przedstawiciele festiwali religijnych z Włoch i Francji.

11.02.2018 w niedzielę w Katedrze Zamojskiej o godz.18:00 odbyła się Msza Św. w intencji uczestników i organizatorów Sacrofilmu pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Diecezjalnego Mariana Rojka. Kazanie wygłoszone przez Ordynariusza Diecezji dotyczyło właśnie tematu PRAWDY w dzisiejszym zarówno świecie jak i w naszym doczesnym codziennym życiu, czy nasze życie składa się z prawdy ,czy półprawdy a może ta prawda jest nam niewygodna abyśmy byli szczęśliwi. We Mszy św. uczestniczył m.in. dyr.Sacrofilmu ks. Wiesław Mokrzycki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *