11 listopada – wiele ciekawych wydarzeń

Dzisiaj w Ratuszu Zamojskim odbyła się konferencja prasowa, na której prezydent Miasta Andrzej Wnuk poinformował o nadchodzących wydarzeniach w związku z 99 rocznicą Odzyskania Niepodległości. Pierwsze ciekawe wydarzenie to już 9.11. na Rynku Wielkim, Ratusz zostanie podświetlony iluminacją biało- czerwoną flagą o godz. 18.00. Kolejne wydarzenie już 10.11 od godz. 9.00 na Rynku Wielkim dzieci i młodzież z zamojskich szkół będzie układała żywą flagę z biało- czerwonych róż. Tego samego dnia na Rynku Wielkim odbędą się Otwarte biegi uliczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu, Klub Sportowy „AGROS” Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

11 listopada obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczną się od VI Zamojskiego Marszu Niepodległości, który rozpocznie się od przemarszu o godz.9.15 z parkingu przy PZU pod Katedrę Zamojską gdzie o godz. 10.00 odbędzie się msza za ojczyznę a po niej około 11.15 na Rynku Wielkim odbędzie się manifestacja patriotyczna.

18 listopada w hotelu Koronnym odbędzie się I POWOJENNY BAL OFICERSKI, z którego dochód będzie przeznaczony na powstanie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.Projekt Marszałka  Józefa Piłsudskiego stworzył architekt Jan Radzik.

Do udziału w uroczystościach zapraszali; Prezydent Andrzej Wnuk, Małgorzata Bzóeka – dyrektor Wydziału Kultury i Sportu, radny i organizator Marszu Niepodległości Piotr Małysz i Krzysztof Krawczuk oraz Tomasz Włodarczyk przewodniczący Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *