100-lecie urodzin św. Jana Pawła II – przygotowania w Zamościu

„Dzień bez Jana Pawła II będzie w tych najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach po prostu dniem zmarnowanym bo „Nie zastąpi Ciebie nikt. Bez ciebie trudniej żyć, marzyć, kochać, śnić. Życia gubi się sens. Na złe i dobre dni. Nie zastąpi Ciebie nikt” – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
Każda próba deprecjonowania Papieża z rodu Słowian, Papieża Polaka to działanie na naszą własną szkodę. […]

Przypominanie postaci Karola Wojtyły, jego życia, to powrót do tego, co w nas najlepsze, to powrót do ojczyzny solidarnego narodu, to powrót do poczucia dumy, że jesteśmy Polakami, że naszą tożsamością jest tożsamość katolicka, że stąd płynie nasza siła, nasza przyszłość. […] Dlatego raz jeszcze zwracam się z prośbą do każdego z nas, także do siebie samego. Przyjmijmy ten znak czasu, tę rocznicę urodzin jako naszą osobistą, narodową i religijną szansę…”

W Zamościu Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli  przygotowuje uroczystości w rocznicę pobytu i w roku 100-lecia urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Cytowany Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz będzie przypominał nam postać i nauczanie Papieża Jana Pawła II, będzie mówił nam o rzeczach znanych, byśmy nie tracili tego co w nas i w naszej pamięci.

Konferencje i homilie wygłosi Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz w dniach 12-14.06.2020r. w Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, przed którą odbywało się 12 czerwca 1999 r spotkanie z papieżem.

Plan wydarzenia przedstawia się następująco:

12.06.2020r. (piątek) godz. 17.00 – w 21 rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Zamościu konferencja dla dorosłych nawiązująca do słów papieża Jana Pawła II z pielgrzymki do Zamościa pn. „Świętość i godność stworzenia – przesłanie św. Jana Pawła II na kryzys roku 2020”.

13.06.2020r. (sobota) godz. 17.00 – konferencja dla młodzieży nawiązująca do słów papieża Jana Pawła II – „Polska – to imię nas określa, zobowiązuje, kosztuje… Święty Jan Paweł II o patriotyzmie”.

14.06.2020r. (niedziela) – homilie nawiązujące do nauczania św. Jana Pawła II.

Celem projektu jest : – uczczenie 100-lecia urodzin Karola Wojtyły późniejszego papieża Jana Pawła II – uczczenie 21 rocznicy pobytu papieża Jana Pawła II w Zamościu – uczczenie 100-lecia bitwy warszawskiej, Cudu nad Wisłą – uczczenie 440-lecia założenia miasta Zamościa – pielęgnowanie polskości – przypomnienie nauczania papieża Jana Pawła II – promowanie patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny wśród młodzieży.

BARDZO DUŻO INFORMACJI O 100 ROCZNICY URODZIN I NAUCE JANA PAWŁA II pisaliśmy TUTAJ

info. Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli , foto. KRZ Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *