100 lat zamojskiego ZOO

Dzisiaj (28 września) w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się oficjalne obchody stulecia zamojskiego Ogrodu Zoologicznego.

W ramach dzisiejszych uroczystości odbyła się zamknięta konferencja dotyczącą stulecia zoo, na którą zaproszono m.in. dyrektorów i pracowników ogrodów zoologicznych, władze miasta, radnych, Wojewodę Lubelskiego, wszystkich byłych i obecnych pracowników ogrodu oraz potomków profesora Stefana Milera.

Z okazji jubileuszu skorzystają także mieszkańcy miasta i regionu, bo już jutro – w  sobotę, 29 września – będą mogli zwiedzać zamojskie ZOO za darmo. Także już jutro, co dwie godziny (11:00, 13:00, 15:00) w sali konferencyjnej ogrodu (budynek dydaktyczny) będzie wyświetlany film o historii zoo. Składają się na niego m.in. zdjęcia archiwalne i wspomnienia uczniów prof. Stefana Milera.

Dodajmy, że złote odznaczenia za długoletnia służbę podczas uroczystości otrzymali: Grzegorz Garbuz, Katarzyna Mazurek, Andrzej Kitka, Grażyna Kawałko, Marek Hołodniak, Wiesław Dziędziurko, Józef Dragan, Wiesław Głowala, Marek Ożga i Piotr Łachno. Ponadto przyznano srebrne odznaczenia które otrzymali Adam Lipski Maria Ożga. Medalami „Zasłużony dla Zamościa” Prezydent Miasta Zamość uhonorował Grzegorza Garbuza i Piotra Łachno.

Natomiast jako placówka ZOO otrzymało dyplom Zasłużony dla Zamościa.

Zapraszamy do obejrzenia wideo- i fotorelacji

100 lat zamojskiego ZOO

100 lat zamojskiego ZOO

Opublikowany przez Życie Zamościa Piątek, 28 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *