Wnioski do zamojskiego budżetu obywatelskiego po ocenie formalnej

zycie_zamoscia_artykul2-300x16950 projektów inwestycyjnych zgłoszonych do realizacji w ramach  zamojskiego budżetu obywatelskiego uzyskało pozytywną ocenę formalną i zostanie poddanych głosowaniu mieszkańców podczas zebrań osiedlowych w lutym i marcu 2015 r.

Ocena formalna wniosków przeprowadzona została przez specjalnie powołany zespół,  w skład którego wchodzili dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Zamość oraz Zarządu Dróg Grodzkich. Ocena dotyczyła prawnych możliwości realizacji wniosków przez Miasto Zamość, w tym również kosztorysu, który dla jednego osiedla nie mógł przekroczyć kwoty 100 tys. zł. Negatywną opinię formalną uzyskało 10 wniosków. Zadania inwestycyjne wybrane przez mieszkańców podczas głosowania na zebraniach osiedlowych zrealizowane zostaną przez Miasto Zamość w 2015 r. Łączna wysokość środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego w jego pierwszej, pilotażowej edycji wyniesie 1,6 mln zł.

Listy wniosków zaopiniowanych pozytywnie i negatywnie udostępnione są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Zamość oraz na stronie www.zamosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *