Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu Mistrzem Odkrywania Talentów

plakat17 listopada w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, placówki prowadzonej przez Ministra Edukacji Narodowej, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której wyróżnienie i zaszczytny tytuł „Mistrza Odkrywania Talentów” otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Szkoła we wrześniu wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów. Oprócz dyplomu szkoła otrzymała nowoczesny mikroskop umożliwiający obserwację preparatów biologicznych, wraz z zestawem preparatów, grę edukacyjną Labirynt oraz materiały wydawnictwa Ośrodka Rozwoju Edukacji.

„Dziesiątka” jest jedyną szkołą w powiecie zamojskim wyróżnioną w konkursie na nowatorskie  i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci  i uczniów zdolnych i jedną z 50 polskich szkół docenionych przez Ministra Edukacji Narodowej.

Celem konkursu jest zebranie i upowszechnienie dobrych praktyk, prezentacja i popularyzowanie wzorcowych programów, sprawdzonych już Szkolnych Systemów Wspierania Zdolności stanowiących interesujące przykłady podejmowania systemowych działań na rzecz dzieci i uczniów zdolnych.

Jakie znaczenie dla szkoły ma zdobycie  tego wyróżnienia?

To wyróżnienie jest dla szkoły potwierdzeniem, że działania, które podejmujemy na rzecz odkrywania, rozwijania i promowania talentów naszych uczniów są ciekawe i efektywne. Cieszymy się, że zostały  doceniane przez ekspertów.

Nasz system obejmujący diagnozowanie, planowanie, rozwijanie i promowanie różnorodnych talentów uczniów po prostu się sprawdza. W szkole wdrożyliśmy ocenianie kształtujące, realizowane są liczne innowacje pedagogiczne i projekty edukacyjne, które służą wszechstronnemu rozwojowi uczniów.

Uczniowie  uczestniczą w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych, rozwijają swoje zdolności: naukowe, artystyczne, sportowe. Doceniamy wszystkie starania dzieci  i nagradzamy nawet drobne osiągnięcia. Staramy się, aby  każdy miał możliwość odkrycia swoich mocnych stron i poczuł radość z sukcesu.

dyplom mistrz talentow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *