SUKCESY SZACHOWE ,,SZÓSTKI”

Dnia 6 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. To już kolejny rok jak mieliśmy zaszczyt gościć najlepszych szachistów z całego województwa. W zawodach uczestniczyły 15 drużyn ze szkół podstawowych województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
szachownica I: Michał Sałapat ( kl.VIa )
szachownica II: Wiktor Kiełbiński (kl.VIb)
szachownica III: Borys Artymiak (kl.VIa)
szachownica IV: Paula Martyna kl.IVa)
Opiekunem drużyny szachowej jest p. Grzegorz Pańko.
Nasza szkoła sprostała zadaniu. SP6 Zamość zajęła IV miejsce. Na podium stanęli: Borys Artymiak – I miejsce na szachownicy 3, a Wiktor Kiełbiński – II miejsce na szachownicy 2.
Zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze. Turniej przebiegał bez zakłóceń, a zawodnicy i opiekunowie, mamy nadzieję, czuli się w murach szkoły wyśmienicie.

15. SP 1 Biała Podlaska

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uczniów, gratulujemy im i wierzymy, że za rok wskoczymy na podium.
Pozostaje nam także satysfakcja, że jako jedyna drużyna nie przegraliśmy meczu z późniejszymi mistrzami województwa remisując mecz z SP3 Międzyrzec Podlaski.
Mamy nadzieję, że bardzo dobrze i sprawnie organizacyjne przeprowadzone zawody staną się okazją do spotkania szkół podstawowych na turnieju rangi wojewódzkiej w następnym roku.
Tekst i zdjęcia: SP6 Zamość