Suchowiczteam z sukcesem….zabrakło niewiele do awansu

1 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się Finały Wojewódzkie XIX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii dziewcząt U-12 .Po wygraniu eliminacji gminnych oraz powiatowych reprezentantem powiatu zamojskiego, był Uczniowski Klub Piłkarski Suchowiczteam Wólka Panieńska.

Zawodniczki z  Gminy Zamość zajęły drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzowski ulegając w finale Górnikowi Łęczna 0:2, który będzie reprezentować woj. lubelskie w finałach ogólnopolskich w Warszawie. W zawodach wojewódzkich uczestniczyły młode piłkarki z 22 powiatów.

W eliminacjach grupowych piłkarki Wojciecha Suchowicza pokonały: Wierzchowiska/ubiegłoroczny zwycięzca/ 8:0, Piątkę B. Podlaska 5:0, Włodawę 11:0, w ćwierćfinale – Parczew 6:1 i w półfinale Modliborzyce /ubiegłoroczny wicemistrz/ 2:1 po rzucie karnym wykorzystanym przez Martę Sierkowską. Najlepszą bramkarką turnieju organizatorzy wybrali Roksanę Kozłowską .Najwięcej bramek w zespole zdobyła Martyna Nowosad – 10.

Zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach wojewódzkich to największe, drużynowe osiągnięcie klubu z Wólki Panieńskiej w dotychczasowej półtorarocznej działalności stowarzyszenia. W roku 2018 dziewczęta zajęły w tych rozgrywkach trzecią lokatę. Turniej „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku to największy pod względem organizacyjnym turniej w Europie. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej , sponsorem głównym – Tymbark a patronat  honorowy sprawuje Prezydent RP.

Dziewczyny z Suchowiczteam pod kierownictwem Marcina Siekierdy grały w następującym składzie: Jagoda Wróbel, Martyna Nowosad, Milena Skiba, Aleksandra Bednarz  oraz Roksana Kozłowska, Sara Sołtys, Alicja Krępińska, Oliwia Bzówka i Marta Sierkowska.