Grand Prix dla Zamościa na ogólnopolskim festiwalu!

W miniony weekend, od 25-27 listopada w Połczynie – Zdroju odbył się 31. Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów. Jury festiwalu w składzie: Joanna Szczepkowska, Agnieszka Babicz – Stasierowska, Agnieszka Dulęba -Kasza, Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska, po wysłuchaniu 44 recytatorów i 5 śpiewających poezję, postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix dla Patryka Pawelca z Zamościa.

Festiwal w Połczynie to wydarzenie z wieloletnią tradycją, na które przyjeżdżają najlepsi wykonawcy z całej Polski. Uczestnicy turnieju prezentują na nim dwa utwory, z czego jeden musi pochodzić z grupy poetyckiej „Skamander”. Patryk Pawelec zaprezentował fragmenty epilogu „Kwiatów Polskich” Juliana Tuwima oraz fragment dramatu Mateusza Pakuły pt. „Biały Dmuchawiec”.

Obecnie w Zamojskim Domu Kultury pod okiem Patryka Pawelca odbywają się warsztaty teatralne „Scena – Słowo – Energia”. Realizowane są w ramach projektu Stacja Kreatywna Piąta – zadanie „SOS dla młodzieżowych inicjatyw”. Projekt dofinansowany ze środków Miasta Zamość. (Teatr Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *