Budżet Obywatelski – głosowanie również przez internet

Już nie tylko za pomocą karty do głosowania, ale również elektronicznie będzie można oddać swój głos na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Swój głos będzie można oddać wyłącznie na projekt dotyczący osiedla, na którym się zamieszkuje. Każdy z mieszkańców może zdecydować, jaki sposób głosowania wybierze: tradycyjny (na zebraniach osiedlowych z wykorzystaniem papierowej karty do głosowania) lub za pośrednictwem Internetu (w formie elektronicznej karty do głosowania).

Głosowanie elektroniczne będzie odbywać się poprzez stronę internetową https://budzet24.pl/umzamoscbo/  w dniach  od 02 stycznia 2018 r. do 20 stycznia 2018 r. Aby głos był ważny, głosujący będzie musiał najpierw podać swoje dane i wybrać jeden projekt do realizacji. Na podany przez internautę numer telefonu komórkowego system prześle jednorazowe hasło, którym będzie można zatwierdzić wybór.

Listę zwycięskich projektów poznamy po zweryfikowaniu i podliczeniu wszystkich oddanych głosów. Wyniki zostaną opublikowane na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *