Spotkanie autorskie z udziałem Shirin Kader – Książnica Zamojska, 08.10.2014 r.

8 października, w środę, Zamość odwiedziła Shirin Kader – autorka książki „Zaklinasz słów”. Spotkanie autorskie z jej udziałem miało miejsce w Książnicy Zamojskiej o godz. 16:00.

Autorka opowiedziała nie tylko o swojej największej powieści, ale także o pozostałej swojej twórczości, czyli o recenzjach oraz tekstach literackich związanych z Orientem, a szczególnie ze światem arabskim. Kultura i tradycja tego regionu to najważniejsza pasja, którą Shirin Kader chętnie podzieliła się z przybyłymi do Książnicy Zamojskiej miłośnikami literatury.

Zaklinacz słów to ujmująca historia o przeznaczeniu, miłości i potędze słów. Przeplatana wschodnimi opowieściami narracja przenosi czytelnika z Londynu i Paryża do Maroka, Egiptu, Jordanii i Indii, a wszystko po to, by mógł odkryć tajemnicę niezwykłego bajarza i pozwolił spełnić się pewnej przepowiedni. To czarująca książka o sile uczucia i magii opowieści, zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy.

Shirin Kader – urodzona w 1979 roku w Lublinie pasjonatka Orientu. Absolwentka filozofii i europeistyki, od dzieciństwa zafascynowana kulturą i tradycją literacką świata arabskiego. Ze współczesnych pisarzy bliskowschodnich najbardziej ceni Orhana Pamuka. Sama przygodę z pisarstwem rozpoczęła już jako nastolatka ale Zaklinacz słów jest jej pierwszą dojrzałą powieścią literacką.
Prywatnie właścicielka sympatycznej kotki o imieniu Szisza i pokaźnej kolekcji książek o tematyce orientalnej. Od dziesięciu lat zakochana w Tunezji, do której ciągle wraca. Obecnie pracuje nad kolejną powieścią i w rodzinnym mieście prowadzi klimatyczną kawiarnię orientalną. Shirin Kader to pseudonim literacki autorki.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki.

Zapraszamy na relację fotograficzną z tego pełnego Orientu spotkania autorskiego.

fotografie: Janek Cios
Tekst i redakcja: Monika Mikołajewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *