Paweł Dudziński w Zamojskiej Alei Sław

1-PA286310

Paweł Dudziński będzie bohaterem zamojskiej Alei Sław w 2015 roku. Kolejną, już ósmą na ul. Grodzkiej tablicę, z uwiecznionym w brązie odciskiem, otrzyma pedagog, rzeźbiarz, performer, tancerz butoh, twórca Teatru Performer, Instytutu Sztuki Nowej i Festiwalu Sztuk Intuitywnych Fortalicje w Zamościu.

Wielki Mag Sztuk Intuitywnych, mogący się poszczycić ogromnymi zasługami dla Zamościa, przyjął zaproszenie do udziału w uroczystości w Alei Sław. Uhonorowanie artysty performera, twórcy i realizatora Teatru Performer i Festiwalu Fortalicje dobrze wpisuje się w obchody jubileuszu 40-lecia Zamojskiego Lata Teatralnego. Paweł Dudziński to niekwestionowany autorytet nie tylko dla ludzi sztuki i teatru. To człowiek młody duchem, zarażający entuzjazmem i niekwestionowana osobowość zasługująca na upamiętnienie w Alei Sław. W Zamościu Artysta mieszkał i tworzył w latach 1981 – 2009 r.

Współorganizatorem uroczystości, która odbędzie się 3 lipca br., będzie Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze”.

Przedsięwzięcie artystyczno-promocyjne jakim jest „Aleja Sław” objął Patronatem Honorowym Andrzej Wnuk, Prezydent  miasta Zamość. Partnerami projektu, który ma już swoją tradycję i renomę, będą: Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze”, Zamojski Dom Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska, Stowarzyszenie Zamojski Klub Jazzowy im. M. Kosza oraz Hotel Mercury Zamość Stare Miasto i Cukiernia „Smakołyk” a także zamojscy restauratorzy. Organizatorzy liczą, że będą też inni partnerzy, bowiem Paweł Dudziński i cały Klan Dudzińskich ma w Zamościu nadal wielu swoich fanów, a  może nawet fanatyków.

Materiał nadesłany i foto.: Witold Miąsik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *