KINO POD GWIAZDAMI

plakat_kino_pod_gwiazdami_a3_2016-02

KINO POD GWIAZDAMI

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość oraz Hotel Mercure Zamość Stare Miasto serdecznie zapraszają na,,Kino pod gwiazdami”. Wakacyjne projekcje plenerowe będą wyświetlane w soboty od 16 lipca do 27 sierpnia 2016 o godz.21:00 na dziedzińcu Hotelu Mercure. Wstęp wolny.

W repertuarze: Dzikie historie (16.07.2016), Hardkor Disko (23.07.2016), Historie rodzinne (30.07.2016), Za jakie grzechy, dobry Boże? (6.08.2016), Blue Ruin (20.08.2016), Amy (27.08.2016).

Organizatorzy: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Hotel Mercure Zamość Stare Miasto.

DZIKIE HISTORIE
reż. Damian Szifron, Argentyna/Hiszpania 2014, komedia, 122 min

Absolutnie szalona komedia, największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, którego bohaterami jest sześć osób na skraju załamania nerwowego, mówiących światu ,,dość!” Modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałów wybuchowych i panna młoda – każda z tych osób pochodzi z zupełnie innego świata i pozornie nic ich ze sobą nie łączy. Jednak wszyscy będą musieli zmierzyć się ze stresującą sytuacją, jedną z tych, które każdy z nas przeżywa każdego dnia.

HARDKOR DISKO
reż. Krzysztof Skonieczny, Polska 2014, dramat, 87 min

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia…

HISTORIE RODZINNE
reż. Sarah Polley, Kanada 2012, dokumentalny, 108 min

Przełamujący gatunkowe konwencje film nominowanej do Oscara scenarzystki i reżyserki Sary Polley, która w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania. Historie rodzinne w pasjonujący sposób  odsłaniają kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień.

ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE?
reż. Philippe de Chauveron, Francja 2014, komedia, 97 min.

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki?

BLUE RUIN
reż. Jeremy Saulnier, USA, Francja, 2013, thriller, 90 min

Opowiedziany za pomocą hipnotycznych obrazów, trzymający w napięciu, które chwilami trudno znieść, „Blue Ruin” wpisuje się w tradycje najlepszych amerykańskich thrillerów. Dwight Evans mieszka na plaży w swoim starym samochodzie i jest samotnikiem z wyboru. Jego spokojne życie z dala od cywilizacji zostaje jednak brutalnie zakłócone. Pod wpływem szokującej informacji będzie musiał wrócić do domu swojego dzieciństwa, by chronić bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem.

AMY
reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania, 2015, dokumentalny, muzyczny, 127 min

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *