41 ZLT – Wilko. Letnisko

DSC_2638
WILKO. LETNISKO – Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.
7 lipca 2016 r. o godz. 20:30 w Zamojskim Domu Kultury
„Wilko. Letnisko” na podstawie opowiadania „Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza
reżyseria: Mateusz Olszewski
scenografia: Stefania Katarzyna Dębska
choreografia: Iga Dzięgielewska
występują:
Jagoda Małyszek, Milena Brzyska, Anna Gadzała, Agata Kucharska, Monika Łabendowicz, Aleksandra Roszkiewicz, Grzegorz Mroziński (II rok), Agata Darnowska (III rok).
„Wilko. Letnisko” jest spektaklem dyplomowym słuchaczy III roku w reżyserii Mateusza Olszewskiego. To wachlarz sześciu barwnych kobiet, które wszystkie swoje nadzieje na zmianę życia wiążą z powrotem jednego mężczyzny. To próba przełamania czasu, przywrócenia dawnych marzeń i zrealizowania ich w zmienionej rzeczywistości po transformacji. To dzika walka o samca, wychodząca zza zasłony konwenansu. To wreszcie szalona podróż w środku zimy w sam środek gorącego lata, inspirowana opowiadaniem Panny z Wilka Jarosława Iwaszkiewicza.

Zespół młodych twórców sięga po zmysłowe opowiadanie polskiego autora aby obudzić ukryte pragnienie zmiany, dotknąć nienasycenia, które drzemie pod płaszczem „dobrego, spokojnego życia”. Marzenia o dzikiej miłości, o wyjeździe na zachód, o karierze, o rodzinie skumulowane w jednym miejscu tworzą prawdziwą emocjonalną bombę. Dla młodych aktorów była to także pierwsza szansa zaprezentowania się szerszej publiczności.

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *